Aİ: Rəfah sərhəd keçid məntəqəsi açılandan bəri 838 sərnişin keçib
Avropa İttifaqı (AB) Komissiyası 2-16 fevral tarixləri arasında Rəfah sərhəd keçid məntəqəsindən 417 nəfərin daxil olduğunu və 422 nəfərin çıxdığını bildirib.
Turkustan.az xəbər verir ki, Avropa Komissiyasının Xarici İşlər üzrə sözçüsü Anuar Əl Anouni gündəlik mətbuat brifinqində jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
Rəfah Sərhəd Yardım Missiyasının (EUBAM Rafah) məlumatlarına istinadən El Anouni qeyd edib ki, 2-16 fevral tarixləri arasında Rəfah sərhəd keçid məntəqəsindən 417 nəfər daxil olub və 422 nəfər çıxıb, ümumilikdə 838 sərnişin olub.
Əl Anouni, EUBAM Rafah-ın rolunun yalnız giriş və çıxışı asanlaşdırmaq olduğunu və siyahıların İsrail, Fələstin və Misir tərəfindən tərtib edildiyini bildirərək, "Sərhəd keçid məntəqəsindən kimin girib-çıxdığını müəyyən etmək səlahiyyətimiz yoxdur. Missiyamız əməliyyatlara nəzarət etmək və onları dəstəkləməkdir" deyə əlavə etdi.